Tako to rade matematičari!

Osnovna škola "Deneš Sabo" u Tompi, u susednoj Mađarskoj, bila je u ponedeljak, 19. marta, domaćin tradicionalnog Memorijalnog takmičenja "Jožef Varoši", koje je okupilo najbolje mlade matematičare.

Na ovoj međunarodnoj smotri naša škola je imala 12 predstavnika, a prvo mesto je zauzeo Tamaš Kekenj iz 4.c odeljenja, inače učenik učiteljice Renate Tilinko.

U konkurenciji trećih razreda drugoplasirani je bio Bence Tot Kiš iz 3.d (učitelj Čaba Galfi), dok je Kristina Džemastagić iz 3.c (učiteljica Marta Tot), zauzela treće mesto.

Kod prvaka, Peter Pešti iz 1.c (učiteljica Rita Kokotović), osvojio je drugo mesto.

Učenicima i njihovim učiteljima čestitamo na uspehu, a "T&A timu" zahvaljujemo što su im omogućili put u Tompu.