Susedi u društvu i nauci

U centru ovogodišnjeg Tematskog dana našli su se - susedi. Iako naizgled ne previše inspirativna tema, đaci i njihovi nastavnici otkrili su ubrzo koliko je zapravo pojam suseda prisutan, ne samo u svakodnevnom životu, nego i u matematici, istoriji, geografiji, muzici, pa i u nacionalnoj kuhinji.

Tako je pred "majšancima" izložba na kojoj mogu mnogo toga da saznaju o dobrim i lošim susedima u biologiji - koja biljka uz koju lepše cveta, a uz koju kunja; koje komšije gode pticama, a koje i vukovi u divljini izbegavaju. Otkrićete, takođe, koji su se pisci za decu bavili temom dobrosusedskih odnosa, koje smo zatim sportiste pozajmili klubovima u regionu, ali i koja su to imena stala uz nas da brane boje naših timova.

Ako baš želite da predahnete, čeka vas ugodan kutak, baš onakav kakav biste zatekli i kod svog najdražeg komšije - uz šoljicu domaće kafe i sladak zalogaj.

Svojevrsna revija plakata postavljena je u holu naše škole (levo od glavnog ulaza) do petka, 22. novembra.