Multikulturalni dan u 1.b odeljenju

Osamnaesti dan novembra u 1.b odeljenju započeo je drugačije od svih ostalih. Već na prvom času učiteljica i njeni đaci obukli su narodne nošnje u kojima su se predstavili starijim drugarima u školi, a potom se i poklonili na sceni u okviru svečanog programa koji je priređen povodom obeležavanja Dana multikulturalnosti.

"Svaka kultura ima svoju nošnju, pa su učenici imali priliku da nose srpsku, mađarsku, hrvatsku i bunjevačku nošnju a samim tim i da se upoznaju sa delovima nošnje. Kroz radionice upoznali su se sa kulturama koje nas okružuju, njihovom tradicijom i običajima. Na pozornici su, na kraju, odigrali dve narodne igre, nakon čega su nagrađeni burnim aplauzom", ponosno je rekla Emina Ivković Ivandekić, učiteljica 1. b odeljenja.