Mihalj Njilaš u poseti našoj školi

U Osnovnoj školi „Majšanski put“ i zvanično je završena prva faza zamene PVC-stolarije. Tim povodom, u utorak, 20. februara, pokrajinski sekretar za obrazovanje Mihalj Njilaš je sa svojim saradnicima obišao našu školu i uverio se u kvalitet radova, koji su realizovani u okviru akcije „Sekretarijat bliže školskim klupama“. Sredstva u vrednosti od 3,2 miliona dinara bila su dovoljna za obnovu 105 prozora na spratu školske zgrade i tri ulazna portala.

„Ovo je tek početak“ – najavio je Mihalj Njilaš prilikom posete OŠ „Majšanski put“. „Završetkom prve faze zamene PVC-stolarije obavljena je tek trećina posla. Ima, dakle, šta da se radi, pa zbog toga treba zajednički delovati na svim nivoima, od lokala preko pokrajine do republike, koja izdvaja značajna sredstva za popravku prosvetnih ustanova.“

Pored ove investicije, jedne od najvećih i najznačajnijih u novijoj istoriji škole, „Majšanski put“ je, takođe putem pokrajinskog konkursa, prošle godine dobio i 330.000 dinara za izradu projektne dokumentacije za rekonstrukciju krova i sportski poligon, te obnovu zvanične internet stranice škole.

Prioriteti su zamena gasnog kotla, izolacija školske zgrade sa tavanskim prostorom, rekonstrukcija sportskog poligona i zamena parketa u fiskulturnoj sali.

„Zahvalni smo Pokrajinskom sekretarijatu, jer smo uspeli da stvorimo bolje uslove za rad, ne samo naših učenika, nego i svih zaposlenih. Radićemo i dalje na razvoju škole“, naglasila je Beata Bognar, direktorica OŠ „Majšanski put, koju danas, na srpskom i mađarskom nastavnom jeziku, pohađa 670 učenika u 32 odeljena.