Izmene i dopune Statuta 1

Osnovna škola “Majšanski put” S u b o t i c a

Broj:    08- 120- 5

Dana:  16.12. 2013.godine

Na osnovu člana 57. Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja (u daljem tekstu: Zakon) i  člana 35. i člana 89. Statuta Osnovne škole “Majšanski put” u Subotici, a shodno odredbama Zakona o izmenama i dopunama Zakona o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja (Službeni glasnik RS br. 55/2013), Školski odbor ustanove, na sednici  održanoj  dana  16.12.2013.godine, doneo je

Izmene i dopune Statuta

Osnovne škole “Majšanski put”, Subotica

Član 1

U stavu 3. člana 20. Statuta Osnovne škole “Majšanski put” (u daljem tekstu: Statut)  iza reči  “na predlog stručnog  tima za inkluzivno obrazovanje”  dodaju se reči  “odnosno tima za pružanje dodatne podrške učeniku” .

Član 2

Menja se stav 4. člana 23. Statuta i glasi:

“ Individualna nastava učenika se može organizovati za učenike na kućnom i bolničkom lečenju uz saglasnost nadležnog Ministarstva i na način kako propisuje ministar.”

Član 3

Menja se stav 2. člana 26.Statuta i glasi:

“ Pripremna nastava organizuje se pre početka ispitnog roka,u trajanju od najmanje pet radnih dana sa po dva časa za svaki predmet za učenike koji imaju popravni ispit, a za učenike osmog razreda koji polažu završni ispit pripremna nastava se organizuje tokom drugog polugodišta, a deset dana pre polaganja ispita najmanje dva časa dnevno “.

Član 4

U stavu 1. člana 29. Statuta se menja alineja 5. i glasi:

„ – ispit kojim se učenicima osmog razreda kojima je prestala obaveza pohađanja osnovne škole omogućava završavanje razreda polaganjem ispita iz predmeta iz kojih imaju nedovoljne ocene, u skladu sa Zakonom o osnovnom obrazovanju i vaspitanju.“

Član 5

U alineji 4. stava 2. člana 38. Statuta iza reči “decom “ se dodaju reči “ i učenicima; ”, a  iza alineje 6. se dodaje nova alineja 7., koja glasi:  “ - dokaz o znanju jezika na kome se ostvaruje obrazovno-vaspitni rad u ovoj ustanovi, saglasno stavu 7. člana 121. Zakona;“

Dosadašnje alineje 7. i 8. postaju alineje 8. i 9.stava 2. člana 38.Statuta.

Član 6

U članu 38. stav 6. se menja i glasi:

„Školski odbor je dužan da najkasnije u roku od 15 dana od dana donošenja mišljenja Nastavničkog veća podnese zahtev nacionalnom savetu nacionalne manjine radi pribavljanja mišljenja odn. prethodne saglasnosti.“

U stavu 7. člana 38. Statuta se brišu reči “ Ministarstvu prosvete” , a umesto njih se upisuju reči “ nadležnom ministarstvu prosvete “.

Član 7

U članu 42. Statuta se brišu stav 2. i stav 3. istog, a umesto njih se reguliše sledeće u novom stavu 2. člana 42. Statuta:

“ Ako nema slobodnog radnog mesta u Školi ili drugoj ustanovi direktor, kome je prestala dužnost, ostvaruje prava po članu 64. Zakona.”

Član 8

U članu 62. Statuta iza stava 5. se dodaje novi, 6. stav ovog člana koji glasi:

“ Ukoliko u Školi osnovno obrazovanje stiču učenici sa izuzetnim sposobnostima, direktor obrazuje tim za pružanje dodatne podrške učeniku koji ima zadatke I nadležnosti regulisani članom 77. Zakona. “

Član 9

Ostale odredbe Statuta Škole ostaju na snazi nepromenjene.

Član 10

Izmene i dopune Statuta stupaju na snagu osmog dana od dana objavljivanja na oglasnoj tabli Škole.

Predsednik Školskog odbora

Purković Valentina