Humanitarna akcija "Kutija za cipele"

Svake godine uoči Božića, Gimnazija "Kostolanji Deže" organizuje akciju "Kutija za cipele", u kojoj se prikupljaju pokloni za decu iz finansijski skromnijih porodica. Da bi i njima praznici bili lepši i puni iznenađenja, akciju već tradicionalno podržavaju, ne samo "majšanci", već i naselja u kojima naši đaci žive - Makova sedmica i Željezničko naselje. Mogu se pridružiti i svi ostali ljudi velikog srca, a pokloni će stići na mnoge adrese po vojvođanskim selima.

Kako pripremiti poklon?

Nađi jednu kutiju za cipele koja je u dobrom stanju.

Odluči da li ćeš poklon pripremiti za devojčicu ili dečaka. I to obavezno naznači na kutiji!

Napuni kutiju raznim sitnicama (sredstva za ličnu higijenu, slatkiši, školski pribor, igračke, kape, šalove, rukavice...).

Rok za predaju poklona je 6. decembar, a jedan od punktova gde možete ostaviti kutiju punu iznenađenja je upravo na porti Osnovne škole "Majšanski put".