Dobro nam došli, dragi prvaci!

Prigodnim programom i toplim rečima dobrodošlice, dočekali smo novu generaciju prvaka. Od danas će za sve njih, 64 devojčica i dečaka, Osnovna škola „Majšanski put“ biti druga kuća i njihov put ka znanju.

„I mi smo, baš kao i svi vi, s nestrpljenjem čekali ovaj dan, da se upoznamo i zajedno posvetimo velikom zadatku – učenju i odrastanju“, naglasila je Beata Bognar, direktorica OŠ „Majšanski put“, i dodala: „Ipak, biće dovoljno vremena i za druženje i igru, jer ono sa školom ne prestaje. Poštovani prvaci, pred vama je đačko i, kažu, najlepše doba. Želim da vam ono što bezbrižnije prođe, a vama, poštovani roditelji, da u narednih osam godina budemo oslonac jedni drugima. Na to nas obavezuje zajednički cilj, a to je da od deteta stvorimo čoveka“.

Đake-prvake su pozdravile i njihove učiteljice: Elvira Božić (1.a), Sanda Žigić (1.b) i Renata Tilinko (1.c). Učenici su dobili prigodan poklon od Grada i Mađarskog nacionalnog saveta, čiji je predstavnik, Marta Petkovič, prisustvovala svečanosti.

Više fotografija možete pogledati u Galeriji.