Učionice kao lepotice

Učionice u našoj školi presvukle su svoje jesenje odelo i poslednju sedmicu u oktobru dočekale u nešto svečanijem izdanju. Jedan od povoda je svakako i izbor za najlepšu učionicu, koji je inspirisao đake i nastavnike da zasuku rukave i osmisle originalno rešenje za prostor u kome uče, rade i odrastaju. Pošto im je škola kao druga kuća, ni ovaj izazov im nije teško pao.

Žiri, na čijem čelu je Ksenija Kovačević, nastavnik i likovni umetnik, složio se da je dobio lep, ali i podjednako težak zadatak – da od toliko učionica izabere onu koja će po svemu biti naj:

– Utisak je da su se svi potrudili, jer smo zatekli lepo uređene, neke više, neke manje dekorisane, ali pre svega uredne i čiste učionice – zaključio je žiri koji je ocenjivao originalnost, kvantitet i kvalitet dekorativnog materijala, te zahtevnost i angažovanje u realizaciji.

Nakon prvog, od ukupno tri, kruga ocenjivanja, situacija je sledeća: u konkurenciji učionica nižih razreda trenutno vodi učionica broj 23, koju dele đaci 3.b i 4.d odeljenja. Slede ih učionice 1.c/4.c i 3.c/4.b sa po 58 bodova, 2.c/3.d (56), 2.a/1.a (55), 3.a (54), 2.b/1.b (53), 4.a (53) i učionica 1.d (36).

U konkurenciji viših razreda, kabineti za srpski jezik, geografiju, muzičko i fiziku za sada dele prvo mesto sa po 60 bodova. Sledi ih kabinet za tehničko sa 59 bodova, zatim učionice za mađarski i srpski kao nematernji jezik sa po 58 bodova, likovno 53, engleski i biologiju po 52, kabinet za nemački i francuski jezik po 50, hemiju i fiziku 49, istoriju 48 i kabinet za matematiku 47 bodova.

Sledeći obilazak žiri je zakazao za 17. decembar. Izbor za najlepšu učionicu trajaće do 12. marta iduće godine, a konačni rezultati biće objavljeni prvog dana proleća, kada slavimo Dan škole.