Számítógépekkel és egy nyomtatóval gazdagodott a szabadkai Majsai Úti Általános Iskola

Kis méretű, azonban korszerű számítógépek kerültek Szabadka több iskolájába.

22 számítógéppel és egy nyomtatóval gazdagodott a szabadkai Majsai Úti Általános Iskola. Az oktatási minisztérium támogatása által a szabadkain kívül több vajdasági intézményben fejlődhet az oktatá

Pannon RTV/Huszár Krisztián

A Majsai Úti Általános Iskola is egyike azon intézményeknek, amelyek kaptak a támogatásból. 22 új számítógép érkezett és hamarosan oktatóvideókkal, digitális feladatsorokkal és oktató játékokkal segítik a diákokat. Halasi Ágnes, a szerbiai oktatási minisztérium tanügyi tanácsosa: „Ezek a számítógépek azért kerültek az iskolába, hogy ne csak ott legyenek fizikailag és ne csak mondjuk játszásra vagy valamilyen vetítésekre használják. A cél, hogy ki tudják használni mind a tanításban, mind a tanulásban a tanulók és a gyerekek is, hogy egyre versenyképesebbek legyenek majd a jövőben azzal, hogy a digitális kompetenciájuk fejlődik.”

Pannon RTV/Huszár Krisztián

A beruházás célja a tanítás és a tanulás minőségének fejlesztése, ami az oktatási minisztérium stratégiai prioritása - tette hozzá a tanügyi tanácsos.

Pannon RTV/Huszár Krisztián

Az elmúlt években egyébként az interaktív táblák mellett új számítógépekre is szüksége volt az iskolának, ugyanis a használatban lévő gépeken már nem futottak az újabb programok - emelte ki Bognár Beáta, a szabadkai Majsai Úti Általános Iskola igazgatója. „A számítógépeink már régiek, elavultak, különösen az informatikai kabinetben, ahol a tanulók egész órán csak a számítógépen dolgoznak. Nyolc-tíz éves gépekről van szó és manapság már nagyon modern digitális tananyagok léteznek, amelyeket interneten keresztül tudnak a tanulók használni, azonban sajnos az elavult gépek miatt a tanulók informatika órán nem tudták ezeket a digitális tananyagokat alkalmazni, most abban bízunk, hogy ezután erre is lehetőségük lesz a tanulóknak.”

Pannon RTV/Huszár Krisztián

A gyors és modern gépeket a tervek szerint már a héten elhelyezik az informatikai tanteremben - tette hozzá Bognár Beáta.

(Pannon RTV)