O Betovenu - na nemačkom

Naši đaci su i ove godine učestvovali na takmičenju iz nemačkog jezika, koje tradicionalno organizuje subotičko Udruženje Nemaca „Maria Theresiopolis“. Tema je bila Betoven, a đaci su se likom i delom poznatog nemačkog kompozitora bavili u više takmičarskih kategorija. Ramona Sadiković iz 6.b odeljenja, zatim Petra Basarić iz 7.d, Jovana Mišković iz 7.a, te Lea Liliom i Maja Fekete, obe iz 7.b, poslale su zapažene literarne i likovne multimedijalne radove. Video-prezentacija koju je uradila Lea Liliom je nagrađena trećim mestom, kao i strip Miškovićeve. Devojke su osvojile društvene igre na nemačkom jeziku. Čestitamo našim učenicama, na koje smo izuzetno ponosni!